1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
____ [38]
2 years ago
13

Which representations shows a proportional linear relationship between x and y?

Mathematics
1 answer:
GarryVolchara [31]2 years ago
8 0

B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If 24 pencils cost $1.20 then how much does one pencil cost?
Masteriza [31]

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

1.20 divided by 24

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Failure to adequately plan for retirement can result in
valkas [14]
<span>A) <span>financial dependence on children. :)</span></span>
8 0
3 years ago
A cyclindrical tank is half full of oil]
kirill115 [55]

Answer:

what do you need help with

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Subtract 7 pounds 3 ounces from 10 pounds
butalik [34]
(10 pounds) - (7 pounds 3 ounces) =
2.8125 pounds
7 0
3 years ago
Mark spends $36 at a basketball game. He buys a T-shirt for $22. He then buys a bottle of water for $4 and 2 tacos. How much is
Arturiano [62]

Answer:

each taco is $7.

Step-by-step explanation:

In total he spent $36. He bought a shirt for $22 and a bottle of water for $4.

22+4= 26

36-22= 14

14 divided by 2= 7

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the slope and y-intercept of this line? <br><br> y = -6 + 2<br><br> I'll give brainiest.
    12·1 answer
  • Pls help quick i need this
    13·1 answer
  • Evaluate y^0. Please show working out. Thank you
    12·1 answer
  • Solve.<br><br> 12 &lt; 2x + 2 ≤ 18
    7·1 answer
  • If a wedding ring is dropped from a tall building, the distance it has fallen in feet is given by 16t2, where t is the time in s
    7·1 answer
  • Ignore the rest!<br><br> Anyways can y’all help me with this question <br><br> Giving brainliest
    10·2 answers
  • Lance bought 4 tablets from his local computer store for $460. At this rate, how much would it cost to buy 9 tablets?
    13·1 answer
  • Given the following equation, what is the slope of the linear function?<br><br>y=3x-2​
    14·1 answer
  • G(x) = 2x + 1<br> 2. g(10) =
    10·1 answer
  • Finish the sequence of 10 numbers 100,90,80
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!