1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ierofanga [76]
3 years ago
7

The coordinates of point R are (-4, -3).

Mathematics
2 answers:
laila [671]3 years ago
7 0

Answer:

C. (3, -4)

Step-by-step explanation:

Lana71 [14]3 years ago
4 0

Answer:

As <u>harleygilman7</u> states: C). (3, -4) is the correct answer.

Step-by-step explanation:

I took the test and it was correct :)

You might be interested in
   add and simplify  9/16=1/2=?
dolphi86 [110]
\frac{9}{16}+\frac{1}{2}=\frac{9}{16}+\frac{8}{16}=\frac{17}{16}=1\frac{1}{16}

I hope I helped :D
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression can be used to convert 100 USD to Japanese yen?
lions [1.4K]
1 dollar = 103 Japanese yen 10 dollars=1034 yen 20 dollars=2067 yen 50 dollars=5168 100=10337 yen
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is 6.7 mi more precise than 6 mi?
Arisa [49]
Yes because precise means specific.
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
School started at 9:15am. After two period lasting 50min each, children had a break. At what time was the break?
pogonyaev

Answer:

10:55

Step-by-step explanation:

9:15/10:05/10:55

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to find integers and their opposites closed under addtion
Digiron [165]
You can find additive inverse to find integers and their opposites closed under addition.
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Kellys basketball team made a total of 33 two point and three point baskets in their game last week.If her team scored a total o
    14·1 answer
  • A light bulb consumes 3120 watt-hours in 3 days and 6 hours. How many watt-hours does it consume per day?
    14·1 answer
  • 7 friends have a similar cell phone plans. The price of each plan is $x. 3 of 7 friends pay an extra $4 per month for unlimited
    12·1 answer
  • In a survey of consumers aged 12 and​ older, respondents were asked how many cell phones were in use by the household.​ (No two
    7·1 answer
  • I WILL AWARD BRAINLIEST!! PLEASE HELP!!
    5·1 answer
  • One gallon of gas cost $1.75. If Sheryl filled her car tank with 12 gallons of gas, then how much did she pay?
    6·2 answers
  • What is 12x squared - 9x + 15
    15·2 answers
  • Please please help. i need to pass this .
    9·1 answer
  • Which shows the correct method for solving the equation below? One-third (y minus 9) = 3 A 2-column table with 3 rows. Column 1
    12·2 answers
  • How do you name a ray?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!