1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UNO [17]
2 years ago
7

3,600 dived by 9 can someone help asp

Mathematics
2 answers:
Morgarella [4.7K]2 years ago
7 0

Answer:

400 is the your answer

Step-by-step explanation:

here you go

hammer [34]2 years ago
5 0
Just plug it into a calculator and you would get 400
You might be interested in
Roberto is cutting 3 loaves of homemade bread into halves to give to his neighbors. How many neighbors can he give ½ loaf of bre
statuscvo [17]

Answer:

6 neighbors

Step-by-step explanation:

1 bread can be given to 2 neighbors when cut in half(1/2). This case, you have 3 bread so 3x2=6

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The senior class sells movie tickets to students and teachers. The student
Tasya [4]
D..............................
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
700 students attend Ridgewood Junior High School. 5% of students bring tlieir lunch
Butoxors [25]

Answer:

35

Step-by-step explanation:

bc if u change the 5% into .05 than u multiply it to get 35 sorry if I am wrong or to late

6 0
3 years ago
Determine the unit rate of a marathon runner that travels 5/2 miles in 15min
VladimirAG [237]
If he travels 5/2 miles in 15 mins, then in 1 min he will travel 5/2 ÷ 15 = 1/6 miles and it will take him 15 ÷ 5/2 = 6 mins to travel 1 mile.
4 0
3 years ago
Govo<br> Raisins cost 87¢ for 3 boxes. What is<br> the unit cost, or price per box?
sineoko [7]

Answer:

$ .29 per box is the answer.

Step-by-step explanation:

What you are going to do is divide.

<em>.87/3 = .29</em>

$ .29 per box is the answer.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%28%20x%20%2B%2020%29%7B2%7D%20" id="TexFormula1" title=" ( x + 20){2} " alt=" ( x + 20){2}
    11·1 answer
  • The value of a piece of jewelry bought new for $2,200 decreases 12% each year. Use a graph to predict the value of the jewelry i
    14·1 answer
  • Can someone help me on this​
    14·1 answer
  • 5/m-9 = 8/m+5<br><br> Solve the following proportions, while using cross multiplication.
    15·1 answer
  • 3. Solve the equation<br>| 3x - 1| + 5 = 3​
    11·2 answers
  • Last month there was 4 sunny days for every raining day
    13·1 answer
  • PLEASE PLEASE HELP (DUE ASAP)! I was struggling a lot with this and I was hoping for an accurate answer! Name the correct angle
    15·1 answer
  • This one is almost my last one i need to ask 1 more and im done
    8·1 answer
  • 84 cubic inches<br> 90 cubic inches<br> 100 cubic inches<br> 126 cubic inches
    10·1 answer
  • Please help i will mark as brainlest please help me
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!