1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mylen [45]
3 years ago
13

Please help me this is hard

Mathematics
2 answers:
Step2247 [10]3 years ago
7 0

Answer: A should be the answer hope this hopes

Step-by-step explanation:

mina [271]3 years ago
3 0

A

32 squared/cubed is going to be the highest.

32 squared/cubed is 32,768

therefore i think that a is the correct option

You might be interested in
Keisha makes a large sandwich for family picnic. She takes 1/2 of the sandwich to the picnic. At the picnic, her family eats 3/8
Mumz [18]
Keisha brings back 1/8th of the sandwich
5 0
3 years ago
A table with four legs will sometimes wobble if one leg is shorter than the other three, but a table with three legs will not wo
prohojiy [21]
Because it is made to balance like that.
5 0
3 years ago
A manufacturer produces cherry, peppermint, cinnamon, and orange-flavored gum. Each flavor is available with sugar or sugar-free
Semenov [28]

Answer: The total number of different types of labels will the manufacturers have to produce = 24.

Step-by-step explanation:

Given: Choices for flavours = 4

Choices for sugar = 2  {either sugar or sugar free}

Choices for the qunatity = 3

By Fundamental counting principle,

Total number of different types of labels will have to produce = (Choices for flavors) x (Choices for sugar)x (Choices for the quantity )

= 4 x  2x 3

=24

Hence, the total number of different types of labels will the manufacturers have to produce = 24.

4 0
3 years ago
Which choice is equivalent to the expression below? √-49<br><br>btw its 7i
Nastasia [14]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
4.) Trina earns $28.50 tutoring for 3 hours. How much would Trina earn tutoring for 2 hours?​
Dafna11 [192]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

First, find the unit rate. (How much she makes in 1 hour.)

28.50/3 is 9.5

Now it asks for how much she will make in 2 hours.

9.5 x 2 is

19.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • If 4a - 13 = 6b + 35 = 8c -17 = d, find the smallest possible value of a + b + c + d.
    9·1 answer
  • Maths watch help me please thank you
    7·1 answer
  • 2.2x + 2.2 / 4= 1.1 ​
    6·2 answers
  • Solve this linear equation using substitution. (Please show work!)
    6·2 answers
  • Over what interval is the function nonlinear?
    15·1 answer
  • HELP PLEASE! I tried everything from multiplying, dividing, adding, and subtracting but still no correct answer. Can someone ple
    9·1 answer
  • What Is 21+21,000 Please tell me what the answer
    8·1 answer
  • HELP QUICK PLEASE, NEED ANSWERS TO ALL 3
    6·1 answer
  • What is the z-score of a newborn who weighs 4,000 g?.
    5·1 answer
  • Diego works at a carwash and makes $11 per hour. If he works 9 hours of overtime in a week, how much overtime would he earn? Con
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!