Answer:
actually it's 234
brainliest this was hard
Step-by-step explanation:
Answer:
the angle of elevation is 2 because it is going up
Step-by-step explanation:
there really isn't an explanation needed
I think it might be 11x-8
I'm really sorry if that's wrong
Answer:
8
Step-by-step explanation:
2+2=4
4*2=8
DONE!!!!!!
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc. 1 minute=60 seconds1 hour=60 minutes (or) 3600 seconds1 day=24 hours (or) 1440 minutes.
Step-by-step explanation: