1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SCORPION-xisa [38]
3 years ago
8

Look at the image below and identify:

Mathematics
2 answers:
Mice21 [21]3 years ago
6 0
The number two is the same
The number 4 if what’s different
Andrews [41]3 years ago
5 0

Answer:

the difference is number 4

You might be interested in
Can someone check this for me thanks so much
Zinaida [17]

Answer:

that looks like it is right

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
5. The perimeter of the shown
Nastasia [14]

Answer:

7 cm

Step-by-step explanation:

An equilateral triangle has all sides equal.

To find the measure of the side, simply divide the perimeter by 3. This is because a triangle has 3 sides.

21 ÷ 3 = 7

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me I need help with answer
Rufina [12.5K]

Answer:

+30 + -25

Savings is positive

Buying is negative

Step-by-step explanation:

We save 30 dollars

+30

We buy a game for 25

-25

+30 -25

Savings is positive

Buying is negative

7 0
3 years ago
What is the following represents 14.8% as a decimal?
SCORPION-xisa [38]
Convert that to a fraction, then convert to a decimal by dividing the numerator into the denominator then you get 0.148
8 0
4 years ago
Can someone help me please
ehidna [41]

Answer:

answer A

Step-by-step explanation:

Because

3 0
3 years ago
Other questions:
  • If Argentina is capable of producing up to 200 airplanes or 500 shirts in a year, and Brazil could produce 1000 airplanes or 800
    13·1 answer
  • Shade the grid and write the equivalent percent for each fraction. fraction:19/50
    12·1 answer
  • 2k-1-5k+6=0.<br> Find the value of k
    11·1 answer
  • I need help fast plz someone help I really need help an thank you
    9·1 answer
  • Classify this triangle by its sides and angles.
    10·2 answers
  • Come up with five solutions for the equation below:<br> y = 3x + 2
    6·2 answers
  • If x = a sin teta and y = b cos teta
    14·1 answer
  • If 5 boxes of cereal cost $27.50, how much does one box of cereal cost? a) $5.50 b) $5.05 c) $550 d) .55​
    13·2 answers
  • A 6-kilograms<br> bag of potting soil costs $4.08. What is the unit price?
    14·1 answer
  • 25 Points!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!