Answer:
C (Sorry if its incorrect)
Step-by-step explanation:
Answer:
0.4875 cents per ounce
Step-by-step explanation:
16 ounces per pound
1.75 lbs x 16 = 28 ounces
$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce
Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65
Step-by-step explanation:
slope another name for gradient
If I did my math correct it should be 47. If you take 284x386 you get 109,624 (that should be the area in square feet) then take 109,624 and divide it into 2346 and you get 46.7280477408. In order to cover it you should round up to 47 bags.