1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yuradex [85]
3 years ago
13

10. Create an example of an irrational value between 2 and 3.

Mathematics
1 answer:
Alik [6]3 years ago
8 0

Answer:

\sqrt{5 = 2.23606797...

\sqrt{6} = 2.44948974...

\sqrt{7} = 2.64575131...

\sqrt{8} = 2.82842712...

You might be interested in
A. volume<br> B. perimeter<br> C. area
Solnce55 [7]

Answer:

<h3>B. perimeter</h3>

Step-by-step explanation:

I think this would make the most sense.

8 0
3 years ago
Help ASAP please ‼️
Gnesinka [82]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

<h2><em><u>Plz thank me and mark me as a brainlists</u></em></h2>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which property is not a characteristic of a parallelogram?
ratelena [41]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Round each number to the nearest tenth. What is the best estimate for the answer to 47.82 74.31?
natima [27]

i think that you are multiplying them so the answer is 3553.5

and if your adding it would be 122.1

7 0
3 years ago
What is the value of the expression? -16+12​
victus00 [196]

Answer:

-4

Step-by-step explanation:

please give brainliest

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Every day, about 140,000,000 plastic water bottles are bought in the United States. Each bottle is about 0.250 meters long, and
    14·1 answer
  • Given that f(x) = x2 + 6x – 2, g(x) = x – 7, and h(x) = x + 4 find each function.
    6·1 answer
  • How many times as much does each item cost in 2010 as in 1960 is the movie tix it tickets in 1960 costed $.75 in in 2010 cost 9.
    7·2 answers
  • When looking at the median of a data set, what information do you get when looking at the median?
    6·1 answer
  • Charlotte runs a farm stand that sells bananas and raspberries. Each pound of bananas sells for $3.25 and each pound of raspberr
    7·1 answer
  • When Ava went to bed, the temperature was 3°F. When she woke up, the temperature had decreased by 6°F.
    5·2 answers
  • So for this answer I got 5 hrs. &gt; 38.13 - 12 = 26.13/4.75 = 5 (rounded). However, my answer is wrong. Not sure how else I can
    13·1 answer
  • Find the measure of each marked angle!!
    6·1 answer
  • Simplify 3/2 (x+3/4) - (x+1)
    10·2 answers
  • Graph the set {x|x≤-5} on the number line.<br> Then, write the set using interval notation.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!