The answer to this question is b
this is the answer, I guess.
Answer:
20/40 = 10/20 = 1/2, 1:2
Step-by-step explanation:
I hope this helped and if it did I would appreciate it if you marked me Brainliest. Thank you and have a nice day!
Answer:
24p
Step-by-step explanation:
£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges
cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24
Answer:
y=10x+10
Step-by-step explanation: