1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Thepotemich [5.8K]
3 years ago
10

What the next pattern of A, C, E, G, I

Mathematics
1 answer:
algol133 years ago
5 0

Answer: A C E G I = 1 2 3 7 8

Step-by-step explanation: A C E G I K M O Q S U W Y AA AC AE AG AI AK AO AQ AU AW AY BA

You might be interested in
Jada purchases movie tickets online. She buys 2 tickets for adults and 4 tickets for children. The cost of a ticket for a child
grandymaker [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

58 is the answer without tax

so the cost of an adult ticket is 13 dollars

and the kids ticket is 8 dollars

use system of equations to solve this.

58=2x+4y

y=x-4

8 0
3 years ago
Solve the following equation when x = 7. y = 8 + 3x <br> HELP
Grace [21]

Answer:

y=29

Step-by-step explanation:

Replace x with 7:

y=8+3(7)

Multiply 7 and 3:

y=8+21

Add together:

y=29

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I have the answer but can someone explain how to solve this problem? Thanks!
uranmaximum [27]

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

27 was how much money Taylor had after buying a salad that was worth 5 dollars.

Money before buying the salad is 27+5 = 32.

4 0
2 years ago
The Science Club went on a two-day field trip. The first day the members paid $30 for transportation plus $17 per ticket to the
marishachu [46]

Answer:

(30$+17$)+(65$+10$)=

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lisa buys a dozen apples and two oranges. Jeremy buys six apples. Oranges cost $1 each, and they spent $9 total. How could you d
Vlad [161]
2 oranges cost $2 . $9 - $2 = $7
then 12 apply of Lisa and 6 apples of Jeremy
= 18 ÷ 7 = 2.57. $2.57 for 6 apples
2.57 ÷ 6 = 0.43 each apple
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • jan, mya, and sara ran a total of 64 miles last week. jan and mya ran the same number of miles. sara ran 8 less miles than jan a
    5·1 answer
  • The volume of Jupiter is approximately 1014 cubic kilometers. The volume of Earth is approximately 1011 cubic kilometers. How ma
    12·1 answer
  • If rectangle is 8 feet long and (7+x) feet wide. what is the area of the rectangle in square feet?
    8·1 answer
  • Max has a monthly salary of $1,100 and also earns 7.5% commission on his sales. If Max had $43,000 in sales last month, what wer
    7·2 answers
  • Whats is the relationship between the 5's in 125,543​
    7·1 answer
  • Find the volume of the solid.<br><br><br> 6 cm<br> 8cm<br> 15 cm
    7·1 answer
  • Pt 2 1-7, please help
    15·1 answer
  • A piecewise linear function is graphed below. (see image)
    12·2 answers
  • I need help on this assignment
    6·2 answers
  • Manny has 48 feet of wood. He wants to use all of it to create a border around a garden. The equation 2 l plus 2 w equals 48 can
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!