1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kap26 [50]
2 years ago
5

Given the expression below, which statement is true about the

Mathematics
1 answer:
artcher [175]2 years ago
3 0

Answer:

your correct answer is 3 no first ,

You might be interested in
Johannes needs to buy replacement team uniform..
julsineya [31]

Answer:

D.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What number is 10 times as much as 50
Murljashka [212]

Answer:

500

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
EXPERTS/ACE/GENIUSES/TRUSTED HELPERS HELPP ME
Bad White [126]
Answer is B, the graph increases by about 0.28 per year
8 0
2 years ago
Helpp again cause no one answered me </3 so please help!!! ​
Serjik [45]

Answer:

its the first one.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Guadalupe can do a job in 15 hours. If she works with lan, together they can get the job done in 10 hours. How long would it tak
krok68 [10]

Answer:

30 hours

Step-by-step explanation:

The equation we use is 1/15 + 1/x = 1/10. X being the amount of time it takes Ian alone. X works out to 30 hours which is the answer

7 0
2 years ago
Other questions:
  • 6c^3 +30c / 3c^2 + 15
    9·1 answer
  • A coin is biased such that it results in 2 heads in every 3 coin flips, on average. The sequence ______ is most probable for the
    6·2 answers
  • What is the area of a circle with a diameter of 15.8 cm?
    8·1 answer
  • If you recieved a score of 80% on an assignment, what is the ratio of correct answers to incorrect anwers?
    7·1 answer
  • Clare has 150$ in her bank account. She buys a bike for 200$. What is Clares account balance now?
    15·2 answers
  • Xy(3x2+2x−3y)
    10·1 answer
  • 10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
    6·1 answer
  • Can someone give me examples with the answers of geometry on a cartesian plan using length and width of a rectangle?
    15·1 answer
  • Likeee i need help please man please
    13·1 answer
  • How to calculate how long it takes for ac to cool a room
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!