1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saul85 [17]
2 years ago
8

Find the value of f(-3). y = f(x)

Mathematics
1 answer:
Paha777 [63]2 years ago
8 0

Answer:

y = -3

Step-by-step explanation:

Look at the graph and align the x-factor to the y-factor. Also, if y = f(x) and f(x) = -3, then y = -3.

You might be interested in
Rolf spent 15 hours last week practicing his saxophone if 3/10 of the time was spent practicing warm up routines, how much time
NeTakaya
3/10 of the time = time spent on practicing warm up routines...
Time spent = 15 hours
remember that 'of' is usually multiply (x)
so ---- 3/10 x 15 =4.5 hrs

Hope this helps
3 0
3 years ago
Help Please!!!!!!!!!!!
Semmy [17]
You do copies divided by minutes

360/30=12

the printer produces 12 pages per minute
8 0
3 years ago
AD
AleksandrR [38]

Answer: I don't know

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Which coordinate point is a solution to the linear equation? (The graph counts by 1s)
Harman [31]

Answer:

the point through which it passes i.e (1,5)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Round 15.186 the 1 is underlined.
taurus [48]
15.2 Is the answer...Hope this helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write the sum of 3x^2 + x + 8 and x^2 - 9
    8·1 answer
  • A triangle with vertices at A(0, 0), B(0, 4), and C(6, 0) is dilated to yield a triangle with vertices at A′(0, 0), B′(0, 10), a
    12·2 answers
  • How do I solve 1/10x+5=-3x-13+4x ?
    6·2 answers
  • yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest
    15·2 answers
  • 10 ÷ 5 + 10 – 9 x 11 Solve with pemdas
    5·2 answers
  • A Sociology student investigated the association between a country’s Literacy Rate and Life Expec- tancy, and then drew the conc
    15·1 answer
  • The Price family and the Jenkins family each used their sprinklers last summer. The water output rate for the Price family's spr
    14·1 answer
  • Let a and b be rational numbers. Then by definition
    13·2 answers
  • Ryan also earns money by selling colored watch bands with the watches he sells. The linear expression 100x – 50 models Ryan's ad
    9·1 answer
  • Find the midpoint of the segment with the following endpoints.<br> (-4, 5) and (-1, 1)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!