Answer:
$146.00 a month I hope that's what you're look for
Step-by-step explanation:
go to Khan academy they give free math explainations
Answer:
BF
Step-by-step explanation:
The answer is BF because the radius is from the center to the outer edge and that is the only one that does that.
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².
Answer:
False
Explanation:
No, a triangle cannot be constructed with sides of 2 in., 3 in., and 6 in.
For three line segments to be able to form any triangle you must be able to take any two sides, add their length and this sum be greater than the remaining side.
Answer:
$2.88
Step-by-step explanation:
0.48×6=2.88
os the right answer