1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxx [7]
3 years ago
10

Help me out plz bcbxbxbxhx

Mathematics
2 answers:
Ludmilka [50]3 years ago
5 0

Multiply by 5 is correct
SOVA2 [1]3 years ago
3 0

Answer:

its multiply by 5

Step-by-step explanation:

if you do 65 divided by 13 you get 5 and 13 x 5 is 65

You might be interested in
Solve<br> 4(-5)(-2)(-3)<br> show your work&lt;3<br> no links
laila [671]

Answer:

<h2><em><u>-120</u></em></h2>

Step-by-step explanation:

4(-5)(-2)(-3)

= -20 × 6

= <em><u>-120 (Ans)</u></em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need Help with 44.. picture above
Daniel [21]

Answer:

Ok:

Step-by-step explanation:

I see that you set up 90 miles = 60 mph * t, where you found out that t = 1.5. What what you needed to do was set 180 miles = 45 mph * t. This is because it is 45 mph for the <em>whole</em> trip. Then, you find that t = 4 hours. That that means that he spent 2.5 hours driving back. Then, we can do d=vt and find 90/2.5 as the speed he went home at. Which comes out to be 36 mph.

8 0
3 years ago
Helpppp me correct this pls :(
Anit [1.1K]
So basically you counting by 3
3 0
2 years ago
PLEASE HELPPPP!!!!!!!
jek_recluse [69]

Answer:

the length between them is 4

Step-by-step explanation:

from Q - T

both are at -9 so its a straight line.

the difference between -2 and 2 is 4

-2 , -1, 0, 1, 2,

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
Ksivusya [100]

Answer:

0.265

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Twice the sum of two consecutive integers equals 42
    6·1 answer
  • Simplify square root of 5 { 6-4 square root of 3
    9·1 answer
  • Solve the inequality.
    9·2 answers
  • Varia is studying abroad in Europe. She is required pay $3,500 (in US dollars) per year to the university, howere, ahe must pay
    6·1 answer
  • There was a surplus of office space in a city, with 400,000 square feet, or 16% of the total office space, vacant. How much offi
    12·1 answer
  • Is 7 a foctor of 93?<br>Explain your answer using words.​
    9·1 answer
  • Write an equation of the parabola that opens up whose vertex (−1, 2) is 3 units from the focus. (Vertex form or Parabola Form is
    7·1 answer
  • The measures of three line segments are given in each set.
    5·1 answer
  • Choose all that apply: Which angle measurements are supplementary to each other?
    13·1 answer
  • Melissa has a student dictionary on her desk. Her dictionary contains 99 pages. In this dictionary, more words start with the le
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!