1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KengaRu [80]
2 years ago
10

What does f(6)=24 mean?

Mathematics
1 answer:
d1i1m1o1n [39]2 years ago
8 0

Answer:

we're is the answer

Step-by-step explanation:

were

You might be interested in
A certain number is the same as the square root of the product of 8 and the number find the number
Rudik [331]
So, we have x=√8x.  The square root is a number times itself, so x=√x*x.  That means that 8 is x.
6 0
3 years ago
Consider the function below. Find f(5)
Komok [63]

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Together, Bobs shoes weigh about 1 kilograms. Each shoe weighsabout how many grams.
kolbaska11 [484]
Divide 1 kilogram by how much shoes are there.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 3 bean bags were tossed onto the above board
omeli [17]

Answer:

I dont understand the question if you're talking about the game then the points are 0

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
A 5-pound box of raspberries costs $27.20. What is the price per ounce?<br> $
ASHA 777 [7]

Answer:

$0.34 per ounce

Step-by-step explanation:

A 5 pound box can be changed to ounces. There are 16 ounces in a pound. So we have 5 groups of 16.

5 × 16 is 80 ounces.

There are 80 ounces in 5lbs.

To get a price per ounces, divide.

dollars/ounces

= 27.20/80

= 0.34 dollars/oz.

This is 34cents per ounce.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • WILL GIVE BRAINLYEST
    6·2 answers
  • A cubical MP3 player is 10in on each side. What is the surface area?
    6·1 answer
  • 81p² + 5 = 41 <br>how do I solve by square roots<br><br>​
    12·1 answer
  • WHATS 1+1!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
    12·2 answers
  • Find the distance between the points (3, 7) and (3, -5).
    9·2 answers
  • Evan is going to the county fair this weekend. The admission to the fair is %5 and the cost per ride is 50 cents. What is the ra
    15·1 answer
  • Yo someone help me with my last question pls!!
    7·1 answer
  • Which polynomial was factored? x2 – 2x – 8 x2 + 2x – 8 x2 – 2x – 4 x2 + 2x – 4
    11·2 answers
  • Help pelase i need help
    13·1 answer
  • How many solutions does the following equation have?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!