1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RideAnS [48]
2 years ago
7

Robin earned $4,581 in 9 weeks. How much does he earn per week?

Mathematics
2 answers:
Delicious77 [7]2 years ago
6 0

Answer:

they earn 509 a week

Step-by-step explanation:4581 divided by 9

Katyanochek1 [597]2 years ago
5 0

Answer:

<h2>$509 per week</h2>

Step-by-step explanation:

Well, in order to find the unit rate we simply do the following steps:

4,581 ÷ 9 = 509

So to answer the question, each week Robin earns $509.

Hope this helps! : )

You might be interested in
Select “Rational” or “Irrational” to classify each number.
prohojiy [21]
1. rational 2. irrational 3. irrational 4. rational
5 0
2 years ago
Best explained and correct answer gets brainliest. D) 24
geniusboy [140]
I believe it is 18 because GF is half the length of CG if CG equals 12 then GF equals 6 add them together and you get CF equals 18.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plzz answer fast guys​
Virty [35]

Answer:

(A)

Step-by-step explanation:

ZxZ-8=

Z-7

Note* Z-8=Z in the power of - 8 and Z-7=Z in the power of - 7

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help<br> this is also timed and sorry that the screen looks like this:(
Galina-37 [17]

Answer:

2 hours, 15 minutes

B.

Step-by-step explanation:

3:30 to 5:30 is 2 hours elapsed time.

5:30 to 5:45 is 15 minutes elapsed time.

2 hrs + 15 mins =2 hrs 15 mins.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Steve invests in a circus production. The cost includes an overhead of $84,000, plus production costs of $2000 per performance.
Dima020 [189]

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Given that Steve  invests in a circus production. The cost includes an overhead of $84,000, plus production costs of $2000 per performance. A sold-out performance brings in $8000.

Sales per performance =8000

Production cost per performance =2000

Contribution per performance = 8000-2000=6000

Overhead costs = 84000

Break even units = overhead cost/contribution per performance

= \frac{84000}{6000} \\=14

14 performances should be done to break even

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 612 times 87 with work shown multiply by multi digit number
    11·2 answers
  • Decrease £680 by 10% ?? help please
    14·1 answer
  • Prove that a parallelogram is a square iff its diagonals are both congruent and perpendicular
    14·1 answer
  • What is the perimeter of the rectangle?
    14·2 answers
  • Shanella Already has $137 from babysitting. She needs at least $625 for a new tablet. Which inequality best represents the scena
    14·1 answer
  • The dataset below shows the number of cars parked in the restaurant parking lot during the lunch hour each day for two weeks:
    14·2 answers
  • PLEASE HELP ME! I promise I’ll thanks and rate and give brainliest
    15·1 answer
  • Use the number line to add the fraction (pic provided)pls help
    15·2 answers
  • The cooking club made some pies to sell at a basketball game to raise money for the new books. The cafeteria contributed four pi
    6·2 answers
  • (20 PTS) PLEASE HELP IM IN A HURRY WILL GIVE BRAINLIST
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!