1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lidiya [134]
2 years ago
12

At which store is the cost of apples the least?ABCD

Mathematics
2 answers:
jenyasd209 [6]2 years ago
5 0

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

netineya [11]2 years ago
4 0
It is A, hope this helps
You might be interested in
The role that an organism plays within the area it lives is known as its
ser-zykov [4K]

Answer:

Niche

Step-by-step explanation:

Ecology dfn of niche

3 0
3 years ago
In the following month 10 percent savings on other cost are expected
charle [14.2K]
Yes agree 10 percent is expected
3 0
2 years ago
Jay's mother bought a rectangular rug for the dining room. The dimensions of the rug are 4 yards by 3 yards. Which is the correc
Tasya [4]
The answer will be B. Hope it help!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x in the isosceles triangle shown below.
natima [27]

Answer:

Sorry,for the answer it is too difficult brother .

8 0
3 years ago
Find the amount to tip on a $67.99 dinner, when you tip 20%. Round to the nearest cent.
neonofarm [45]

Answer:

$13.60 for tip

$81.59 for total meal cost

Step-by-step explanation:

Meal = $67.99

tip is 20% so 0.20

67.99*0.20=13.60 tip

8 0
3 years ago
Other questions:
  • I Need Help Solving For X And Y.
    5·1 answer
  • Which equation is equivalent to (2x^2+4x-7)(x-3)
    11·1 answer
  • Need help with this. Hope someone can help
    6·1 answer
  • In which quadrant does the point (–10, 9) lie?
    7·2 answers
  • Alyssa correctly determines that the graphouse of a linear equation intersects the x-axis at (6,0) and intersects the y-axis at
    15·1 answer
  • George is building a fence. He builds his fence at a constant rate of 1/3 section of fence every 1/2 hour. At this rate, which f
    8·1 answer
  • If the population of the united state’s is 3.272 x 10^8 and the population of greece is 1.074 x 10^7
    15·1 answer
  • it cost $11 for 15 granola bars what is the unit price in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundred
    5·1 answer
  • Sam computed a 95% confidence interval for μ from a specific random sample. His confidence interval was 10.1 < μ < 12.2. H
    8·1 answer
  • I will Award Brainlist !! please Help its geometry ! :D
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!