1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
n200080 [17]
2 years ago
5

PLZ HELP ASAP DUE RN

Mathematics
1 answer:
matrenka [14]2 years ago
4 0

Answer:

The first and third options are correct so choose both

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I WILL MARK U AS A BRAINLIEST! Please help question on the picture.
tester [92]

Answer:

just wanted to let you know you didn't attach a picture would love to answer question in comments once I can see the photo

6 0
2 years ago
10.2 = 0.6y what is y
AVprozaik [17]

Answer:

y = 17

Step-by-step explanation:

isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.

6 0
2 years ago
NEED HELP!!! Can someone help me with 5, 7, and 8??? <br> Need this asap!!!<br> THANK YOU!!!
Serjik [45]

Answer:

5) 8/17 = .471

7) 8/17 = .471

8) 15/17 = .88

Step-by-step explanation:

hope that helps

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
EXPLAIN YOUR ANSWER
Bad White [126]
Solve the equation by substitution method.
To get b-2-3b=4. Then you substitute b into simplest to get, b=-3. Repeat the same process with a to get, a=-5. So your answer would be (-5, -3)
7 0
2 years ago
Evalue 3a -4b for a =a and b=6
katrin2010 [14]

Answer:

3a-4b

3a-4(6)

3a-24

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help the question is attatched
    10·1 answer
  • How to add fractions containing pi
    8·1 answer
  • On any given day, the probability that a large local river is polluted by carbon tetrachloride is 0.12. Each day, a test is cond
    11·1 answer
  • Question 2 (1 point) (11.01 MC) Nina has a piece of fabric measuring 5 yards. How many 1-inch strips can be cut from the fabric?
    15·1 answer
  • Please help meeeeeeeeee ​
    13·1 answer
  • What is this 12 x ? = 5
    12·2 answers
  • ALGEBRA By bundling cellular, land line, high-speed Internet
    8·1 answer
  • The bakers at Healthy Bakery can make 300 bagels in 10 hours. How many
    15·1 answer
  • The cost of a 12 ounce bag of cashews is $5.86. What is the cost per ounce of the cashews?
    14·1 answer
  • A piece of wood for a sign is shaped like a parallelogram with a base length of 14 inches and a height of 9 inches. A small tube
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!