1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alchen [17]
2 years ago
13

Please Help i need good grades by friday

Mathematics
2 answers:
NeX [460]2 years ago
6 0
The answer is that since 25% is 25/100 it simplifies it to 1/4 so the answer is 1/4. Please mark me Brainiest
12345 [234]2 years ago
6 0

Answer:

Suppose you had 25% of a number x.

We know that 25% is also 1/4 of a value, like x.

Then if we multiplied that by 4 then we would get the value of x, or any number.

You might be interested in
What is the equation of the line of best fit for these data? Round the slop
Zarrin [17]

Answer:

the equatopion of the line of the best fit for this data will be 15

8 0
2 years ago
URGENT HELPP
gladu [14]

Answer:sadddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

Step-by-step explanation:

ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

3 0
2 years ago
An ice cream truck that plays loud music is circling Bulans neighborhood. C(t) models the volume of the music in dB that Bulan h
ELEN [110]

Answer:

  5.5 minutes

Step-by-step explanation:

Fill in the given information and solve for t.

  75 = -15cos(2πt/15) +65

  -10/15 = cos(2πt/15)

  t = 15/(2π)arccos(-2/3) ≈ 5.492

The volume reaches 75 dB about 5.5 minutes after the truck arrives.

8 0
2 years ago
Question 8 The product of – x2 + 5x – 1 and a monomial is 4x2 20x + 4. What is the monomial? ОА 4. B 4X С -4 -47​
Scrat [10]

Answer: -4

Step-by-step:

-x^2+5x-1 x _ = 4x^2-20x+4

4x^2-20x+4 / -x^2+5x-1

In the blank the answer would be -4 which is the monomial.

6 0
3 years ago
DON'T GIVE ME LINK AS ANSWER PLEASE!!
iris [78.8K]

Answer: a. The median is 5, the interquartile range is 10.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Kimberly goes on a road trip; her car gets 25 miles per gallon (mpg) and gas costs $3.24 per gallon. Let n represent the number
    8·1 answer
  • What is the unit rate for 14 lb for $2.99
    6·1 answer
  • 23.5584557678 rounded to the nearest hundredth
    13·1 answer
  • The density of a certain material is such
    11·1 answer
  • Mara writes the expression x + 2(x – 4) – 4x. Which of these expressions are equivalent? Choose the
    15·1 answer
  • What is the constant of proportionality between y and x in the graph​
    10·1 answer
  • The Wall Street Journal Corporate Perceptions Study 2011 surveyed readers and asked how each rated the Quality of Management and
    8·1 answer
  • HELP
    7·1 answer
  • Find the distance between the pair of points.
    9·2 answers
  • 25. Save the simultaneous equations 2x-y=4;x+y=5​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!