1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
podryga [215]
2 years ago
14

Claire made four times as many baskets as Chloe during basketball practice today.

Mathematics
1 answer:
Annette [7]2 years ago
7 0

Answer:

comment the abcd's maybe i can help

Step-by-step explanation:

also conplete the question

You might be interested in
HELP PLEASE ITS URGENT!!
Pepsi [2]

Answer:

C is the answer mark brainliest if satisfied :)

Step-by-step explanation:

You divide all the dimensions of the larger triangle by 4 to get the dimensions of the smaller triangle.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 pts
3241004551 [841]

Check the picture below.

8 0
2 years ago
Last Question plz<br> Need help
patriot [66]

Answer:

Im going to answer your question in the next note.

5 0
3 years ago
A basket contains 19 apples. There are 9 yellow apples. There are 2 fewer red apples than yellow apples. There are 3 times as ma
kiruha [24]
3 green apples and 7 red apples
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
Amiraneli [1.4K]

Answer:

A) $0.11

Step-by-step explanation:

Since a dozen (12) eggs cost $1.35. You will divide $1.35 by 12. And it will equal 0.1125. Round it up it equals to 0.11.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Can you please help me on -6(b+3)+6b=-6(-4b+3)
    9·1 answer
  • What is the sum of the exterior angles of a 21 sided polygon
    12·1 answer
  • Please need help with this one
    7·1 answer
  • 28/29 and 30 plz short explanation thanks
    11·1 answer
  • Simplify: –3(y 2)2 – 5 6y
    13·1 answer
  • The area of a sq tile is 36 sq centimeters. What is the length of the tile?
    15·1 answer
  • (a) 4x - 3y = 6,
    10·1 answer
  • An item originally priced at $160 was discounted to $84. What percent was the discount?
    15·2 answers
  • What is 25 * 6 * 2/5. ​
    7·1 answer
  • Geometry question help!!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!