Answer: 4
Step-by-step explanation: you use division, or your calculator, divide $15.00 by $3.50 and you get 4.28, so you can by 4 full gallons with $1.00 left over!
Answer:
$7.98 per box
Step-by-step explanation:
Divide 191.52 by 24
0.3 divided by 1.8 is 0.16