1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bond [772]
2 years ago
12

Find the area of each.

Mathematics
1 answer:
Makovka662 [10]2 years ago
7 0

Answer:

Hope the pictures will help you..

You might be interested in
nicole is taking a train yo Washington DC.The train travels 234 miles in 4 1/2 hours.Express this relationship as a unit rate
Ivenika [448]

Answer:

52 miles per hour.

Step-by-step explanation:

Divide 234 by 4.5, as that is what you must divide 4.5 by to get 1.

234/4.5 = 52 miles per hour.

8 0
3 years ago
Members of a public speaking club are competing to see who can recite a speech fastest. Who speaks the most words per minute?
Lisa [10]

Answer:

Wade

Step-by-step explanation:

Wade equals to 165

Naomi equals to 112

Gail equals to 123

And bailey equals to 150

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
It takes a machine 15 hour to assemble a toy.
solniwko [45]
12 toys. Dividing 15 by 60 equals 4 so 4 tots in a hour. Then multiple the 4 toys an hour by 3 hours.
8 0
2 years ago
True or False, the following numbers are in order from greatest to least:<br> 11/10, 8/7,-2.34*
rjkz [21]

Answer:

fasle

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
what is 4.6 rounded ? what is 0.5 rounded? what is 4.5 rounded? what is 5.5 rounded? what is 0.6 rounded?
mr Goodwill [35]

Answer:

4.6 is 5 , 0.5 is 1,  4.5 is 5, 5.5 is 6 and 0.6 is 1

Step-by-step explanation:

If the second digit after the decimal is 5 or high you round it up

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The balloons for a party cost $37.95. Five people share the cost equally. How much money will each person pay?
    10·2 answers
  • A 4 year loan with 6% simple interest
    5·1 answer
  • 4% of blank games is 32 games
    7·1 answer
  • Bring the help!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • What property is 1x9=9 in
    14·1 answer
  • Harper used 1/3 cup walnuts, 1/8 cup chocolate chips. and 1/2 cup coconut in her cookie recipe. which of these ingredients did s
    8·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated gloves cost $36.95.what is the unit price of the pair of gloves?​
    9·1 answer
  • Drag each expression to the correct category.
    11·1 answer
  • How many terms are in this expression?<br><br> 10n + 2k
    10·2 answers
  • PLease help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!