Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
Answer:
3÷1/6
3×6(if we have to convert it in multiply we have to reciprocal it)
18
The answer is B because if you have 10000 hours you subtract by 3000 and it’s equals b
Lauren needs to sell 6 more tickets to reach her goal. 30- (12x2) 12x2=24 30-24=6