Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
the answer is C
give the comments brainlest
Step-by-step explanation:
Answer:
7
Step-by-step explanation:
Answer:
4
Step-by-step explanation:
Answer: w = 7, x = 6
Step-by-step explanation: Solve by substitution
W + b = 13
rewrite as b = 13 - w and substitute that value for b in the second equation
6.5w + 2b = 57.5 Then solve for w
6.5w + 2(13-w) = 57.5 . Distribute
6.5w + 26 - 2w = 57.5 . Subtract 26 from both sides. Combine like terms and simplify
6.5w - 2w = 57.5 - 26
4.5w = 31.5 Divide both sides by 4.65
w = 7 . Substitute 7 for w in the first equation and solve for b
7 + b = 13 . Subtract 7 from both sides
b = 6