To find the unit rate you do
$1.39/8 oz.=.17
Then, you multiply the unit rate by the ounces
.17 * 14 oz. = $2.43
AP teachers for<span> course and exam preparation; permission </span>for<span> any other use ... 3. Question 2. Let f and g be the functions given by ( ). (. ) 2 1. </span>f x<span> x x. = − and. ( ) (. ) ..... </span>Let f be the function given by<span> ( ). ( ) </span>sin<span> 5. ,. </span>4<span>. </span>f x<span> x </span>π<span>. = + and let ( ). P x be the ...</span>
-2/3-(-1 1/3) =
-2/3 + 1 1/3 =
4/3 - 2/3 =
<em>2/3</em>
12 - (-5) =
12 + 5 =
<em>17</em>
-1 - (-6) =
-1 + 6 =
6 - 1 =
<em>5</em>
-3 3/8 - 7/8 =
27/8 - 7/8 =
20/8 =
2 4/8 =
<em>2</em><em> </em><em>1/2</em>
Answer:
Each kid will get 2.5 submarine sandwiches
Step-by-step explanation: