1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rjkz [21]
3 years ago
12

Could someone help please?!

Mathematics
1 answer:
tekilochka [14]3 years ago
3 0
The answer is the last option because the graph goes no greater than 75 and it also goes no greater than zero but it does hit zero and 75
You might be interested in
A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
exis [7]

Answer:

12324236

Step-by-step explanation:

sh no m

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me pls, question for smart people
Svetach [21]
130 degrees see photo for steps

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
the train traveled at an average speed of 48 miles per hour for the first 2 hours and at 60 miles an hour for the next hours. Wh
Aleksandr [31]

Answer:  56 mph

Step-by-step explanation:

48 miles x 2 hours = 96 miles

60 miles x 4 hours =  240 miles

240 + 96 = 360 total miles

360 / 6 (hours) = 56 mph

6 0
3 years ago
Huang eats a salad for breakfact,a burger for lunch,then a saled for dinner.how many burger has Huang eaten if he had 71 salads
sweet [91]
35 because if you half the amount of salads he's eaten (seeing as he eats one burger for every two salads) then the extra one is the first salad in the cycle.
4 0
3 years ago
A laptop is 30% off the regular price of 920$ If a 6% sales tax is added to the cost what is total cost of the laptop
Lunna [17]

Answer

If we had a sale price of 30% off of $1,050then the sale price is 70% of $1,050 or 0.7(1050) Then we add 7% sales tax to that making thefinal price paid 107% of [0.7(1050)] ... 1.07[0.7(1050)] = $786.45

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Does anyone know how to look if you're failing any classes in blackboard??
    15·1 answer
  • Clara needs $52 to go on a field trip. She has saved $16.50. She earns $6.50 per hour cleaning her neighbor's garden, and she ea
    9·1 answer
  • Solve
    10·1 answer
  • Write the equation of the line given two points (5, 6) (4, 8). Write the answer in point-slope form.
    13·1 answer
  • X^2=-36 how do I solve this
    5·1 answer
  • Louise walked past Thurman at a speed of 2 feet per second. After 5 seconds, Thurman started after her at a speed of 4 feet per
    15·1 answer
  • A) B) C) D) Please help ASAP!
    5·1 answer
  • Find the length of a radius of the circle the radius is 4.6 cm
    13·1 answer
  • Rationalise this please........<br>it's verey imp to me....​
    9·1 answer
  • I will give brainly but please show how you got the answer when you answer the questions
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!