Unit price = total price / size
unit price for 25 ounce can :
$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce
Answer: 2! 1 army + 1 army = 2 Armies= BTS!!!
Step-by-step explanation:
Answer:
x=27
Step-by-step explanation:
1. x-2=25 so add 2 to both sides x=25+2
2. 25+2= 27 so, the answer is x=27 Can you make me Brainliest
A.) Is true, because if you follow the graph, at each week, $10 has been added.
B.) Also true, look at the graph, Kari starts with 85 and Kristoff starts with 70.
Have a expediently awesome day!
Answer:
21.04
Step-by-step explanation:
the 8 is closest to 10 so that would make the 3 a 4.