Answer:
270 s
Step-by-step explanation:
4 minutes = 240s
add the other 30s
boom
The answer to the question
Answer: for 9 attendees it would cost $18
Step-by-step explanation: First you have to find the unit rate. So for every 7 attendees it costs $14, divide them both by the GCF which is 7. 14÷7=2
7÷7=1
So for every 1 attendee it is $2.
Now to figure out how much it would cost for 9 attendees, figure out what you have to do to 1 to get 9. Multiply it by 9.
And whatever you do to one number you have to do for the other. So $2 • 9 = $18
So for every 9 attendees it costs $18.
Answer:
remember to give me brainliest :p
one solution
Step-by-step explanation:
:)
Answer:
26.85in
Step-by-step explanation
7 plus 7 plus plus 5 equals 19 plus the semi circle of 7.85