X=2 so 2+4=6 so y=6. I just gone ovee this unit aswell.
They would cost $8.75. If you take out 30% from the original price, that is how much they would be.
Answer:
Step-by-step explanation:
The absolute change in game length is ...
(180 min) -(150 min) = 30 min . . . . change in game length
__
The relative change is expressed as a fraction of the original game length:
(30 min)/(150 min) × 100% = 20% . . . . relative change in game length
Answer:
40 pounds of nuts worth $1.60
60 pounds of nuts worth $1.85
Step-by-step explanation:
This is a mixture problem, so see the attachment below:
<u><em>*Sorry if it's unclear, but I hope it helps!</em></u>
The answer is B. -3, 3
This is why:
3|3*3| = 27
3|9| = 27
3*9 = 27
The same will happen with -3 since this | means the distance from the number to zero and in this case it is 3 units til you reach zero. So the answer is B. 3, -3