1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gizmo_the_mogwai [7]
3 years ago
5

Unit price of 1.75 to 10

Mathematics
1 answer:
s2008m [1.1K]3 years ago
7 0
1.75 divide by 10= .18 cents
You might be interested in
PLEASE HELP!
hram777 [196]

Answer:

<em>Triangle ABC is like a reflection to triangle AYZ.  They are the same size and line AB are the same as line YA</em>

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Help me guyssssss skeks
monitta

Answer:

19

Step-by-step explanation:

|-8 -11|=19

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the difference: <br> -10 - (-6) = <br><br> A. -4<br><br> B. -16<br><br> C. +4<br><br> D. +16
Tatiana [17]

Answer:

-10-(-6) = -10+6 = -4; A

Step-by-step explanation:


3 0
2 years ago
?4x y=10 rewrite in slope intercept form
aleksandrvk [35]
Wait, do you mean that y=10 is what you want in slope intercept form? Oh btw I'm not answering this just for the points. I'll actually answer the question
6 0
3 years ago
Please help me fast:
Fiesta28 [93]

Answer:

45 − x % ∗ 45 = 38.25

− 45 x /100 = 38.25 − 45

− 45 x /100 = − 6.75

x = 6.75 ∗ 100 /45

= 15

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jocelyn Denot took out a $4,800 installment loan at 17% for 12 months for remodeling expenses. Her monthly payments were $437.78
    7·1 answer
  • Will give brainliest thanks :)
    8·2 answers
  • 3.49 hectograms equals how many decigrams​
    13·1 answer
  • Which of the following is the inverse of y = 2/3x + 1
    8·2 answers
  • Convert 7 kilometers into miles
    10·1 answer
  • Consider the given function.
    9·1 answer
  • Simplify the expression by combing all like terms 3z+ 8x+4z
    12·1 answer
  • HELP ME PLSSSSSS!!!!!!!
    5·1 answer
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • Solve for y.<br><br> y = 93 degrees<br> y = 103 degrees<br> y = 23 degrees<br> y = 33 degrees
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!