4x - 6 + x + 3.....when x = 8
4(8) - 6 + 8 + 3 =
32 - 6 + 8 + 3 =
43 - 6 =
37 <==
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
the answer is 375.00 please leave a thanks id love that
Just add the displacement value to variable. If this value is positive, the graph will move to the right, otherwise it will shift to left.
Where: x=displacement value
If you notice any mistake in my English, please let me know, because I am not native.
Answer:
object is 59.30m away from the base of the cliff
Step-by-step explanation:
yessir