1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lina20 [59]
3 years ago
5

According to the stem-and-leaf plot above, how many trees are less than 640

Mathematics
1 answer:
andreev551 [17]3 years ago
5 0

Answer:

14 trees is less than 640 inches

You might be interested in
How do you find the area of a parallelogram
yKpoI14uk [10]
A=B H 

area equals the base times the height 


4 0
4 years ago
Danny selects a glass bottle from the shelf randomly without looking and then tosses the fair coin. What is the probability that
Kryger [21]
How many of each color bottle and how many colors
4 0
3 years ago
Someone please helppp ! i’ll give brainliest to the right answer !
Nuetrik [128]

Answer:

The function is 2 I believe

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three cans of tuna costs $1.50. What is the cost of one can of tuna
lord [1]
The cost of one can of tuna is $1.50/3, or $0.50 per can.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Given the function f (x) = 4x -3, what is the corresponding value when x = -1
lord [1]
F(x) = 4(-1)-3
=-4-3
f(x)= -7

hope it helps
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Help!
    5·1 answer
  • The distance from Caleb's house to the school is 1.5 miles, and the distance from Ashley's house to the school is 3520 feet. Who
    14·1 answer
  • Which is heaviest <br><br> a bicycle <br> a pencil <br> a dog<br> an elephant
    6·1 answer
  • Identify the constant term in this expression. 28m + 4n − 12m + 3
    7·2 answers
  • Tanya buys 4 pens and 6 markers. A pen cost p dollars each and markers cost 2 dollars more than a pen. Consider the expression:
    5·1 answer
  • How much is three more than the square of 8?
    8·2 answers
  • An ice cream store sells 3drinks, in 4sizes, and 8 flavors. In how many ways can a customer order a drink?
    10·1 answer
  • Need help with this question ​
    7·1 answer
  • I need to know if it is t or f
    12·1 answer
  • Select the value of each expression.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!