Answer:
3
Step-by-step explanation:
sorry i cant answer it wont let me
3/8 + 1/6 is 13/24. 24/24 -13/24 is 11/24.Moe ate 11/24.
5.28 / 12 = 0.44 per oz
7.96 / 18 = 0.4422 rounds to 0.44 per oz
technically, by rounding to the nearest cent, they are the same cost.
Hi all
Answer:
I had this question on my MAP testing just today, and I answered with
C. Choosing a certain book does not affect the choice of a pear,
D. Choosing a certain pear does not affect the choice of a book.
These are the answers I think are correct.