1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8_murik_8 [283]
3 years ago
10

Isabella has 21/4 cups of granola and adds 11/2 cups of raisins she then adds 11/4 cups of almonds to the mix she divide the mix

into 1/4 cup servings how 1/4 cups servings does he have
Mathematics
1 answer:
lesya692 [45]3 years ago
3 0
Idk sorry hope u find the answer
You might be interested in
Find the values of the six trigonometric functions for angle 0. write as fractions
nasty-shy [4]

Answer:

I accidently clicked answer and it won't let me quit

Step-by-step explanation:

I'm not even in high school yet D: sorry

7 0
3 years ago
I need help with 2. 3. 8 and 13 please help me
Crank

Answer:

all work is shown and pictured

6 0
3 years ago
The sum of w and 54 is equal to s. Let s = 72. Which equation can be used to find the value of w? A. w – 54 = 72 B. w – 72 = 54
Masteriza [31]
W + 54 = s

w + 54 = 72

Answer: C

Hope this helps!! :)


7 0
3 years ago
11 + 11 = 4 22 + 22 = 16 33 + 33 = ?
Anon25 [30]

Answer:

66

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is P(3,2) and Q(2,3)represent the same point​
nlexa [21]

Answer:no

Step-by-step explanation:

Because on a graph (2,3) means that the point is two along and three up while (3,2) means it is 3 along and two up.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Are words even real is anything we as humans taught real in life is it lies please answer with your own thoughts
    14·2 answers
  • Simplify (3 + 2i)(7 − 5i).
    10·2 answers
  • The graph of the parent function f(x) = x3 is translated such that the resulting graph can be represented by the function g(x) =
    16·2 answers
  • Can anyone help me with this? Thank you!
    12·1 answer
  • If a right triangle has equal legs, and the hypotenuse is 26 ft. how long is each leg (leave answer in radical form)
    15·2 answers
  • Yogurt normally costs $12.50 per carton.today it is 25% off.what is the price today?​
    8·1 answer
  • 4
    15·2 answers
  • Write an rquivalent expression (17x93)/(17x97)
    13·1 answer
  • Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
    5·2 answers
  • Work out the bearing of B from A. I really need help with this.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!