1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Minchanka [31]
3 years ago
15

5^7/5^5 hurrrrrrrrryyyyyyyyyyyyy

Mathematics
1 answer:
Gnoma [55]3 years ago
8 0

Answer:

25

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please answer :) I have 7 I need somebody to answer 8 it is a 2 part question!
vazorg [7]

Answer:

question 7 would be option 4 because its saying he has AT LEAST $5, which would mean he DOES have $5 or more. Which is why you would use the "more than or equal to" sign that was used in option 4.

question 8 would be option 1 because its a closed circle that includes the $5 and its going to the right.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Find Percent of Change<br>1.) 200 to 500. <br>is the answer 40? <br>if not please explain...​
BARSIC [14]

Answer: I think it is

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate √16-x when x=8.
PIT_PIT [208]
D
Sq rt of 8 is sq rt of 4 times sq rt of 2
3 0
3 years ago
Karen's hair grew 2 inches in 5 months. How many inches would her hair grow in 1 year (change 1 year to number of months in 1 ye
SSSSS [86.1K]

Answer:

30inches

kkkkkkkkkkkkkkkk

6 0
3 years ago
The ratio of minutes to dry and minutes to
Mnenie [13.5K]

Answer:

56:42 (i hope this is right)

Step-by-step explanation:

I divided 56 and 4 which makes 14. Then I multiplied 14 and 3 to get 42. So 56 by 42.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • During a game, a basketball team scored 38 points worth of two-pointers, 33
    11·2 answers
  • Need help how can i do this?
    8·2 answers
  • Which basic calculation or process in mathematics relates to factors?
    13·1 answer
  • 20×(6/ 8) = □
    6·1 answer
  • Leona saved $102.50 to buy a computer that is on sale. How much more money does she need to save before she can buy the computer
    7·2 answers
  • What is the value of r?
    14·2 answers
  • What percentage of the budget is spent on housing? Category Amount spent per month Housing $1,302 Taxes $1,550 Food $558 Clothin
    12·1 answer
  • Can someone please help me! I don’t understand how to do this!
    5·2 answers
  • Use the ALEKS calculator to write
    12·2 answers
  • Which is a better deal per ounce? 24 ounces for $2. 99 or 36 ounces for $4. 99?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!