Sandra bought 3 pounds of NUTS for $10.35. what is the price per pound
2 answers:
Find the unit cost of the nuts: $10.35 / 3 lb
or $3.45 / lb
N= pounds of nuts
3n= 10.35
n= 3.45
You might be interested in
The associative property never works with subtraction.
For example:
2 - (7-8) <span>≠ (2-7) - 8
2-(-1)=3, but (-5)-8=-13
</span>
Answer:
16 = 2n
Step-by-step explanation:
16 = 2n
16 ÷ 2 = 2n ÷ 2
n = 8
B,c,d,e i believe is the answer
D 
Answer:
John needs to rewrite the expression
. Identify which of the following is the simplified form of the expression.

remenber that square is for all
and power is multiplied

