1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katen-ka-za [31]
3 years ago
5

Please help me I have no idea what the answer is

Mathematics
1 answer:
meriva3 years ago
3 0

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which rational number is one tick mark to the left of -3/4
Zolol [24]

I'm assuming each tickmark is 1/4 = 0.25

If that assumption is correct, then going one tickmark to the left of -3/4 lands you on -4/4 which simplifies to -1.

So -1 is one tickmark to the left of -3/4

Again, this all hinges on the assumption that each tickmark is 1/4 a unit away from its neighbor.

5 0
3 years ago
PLZ HELP DUE TODAY THE ANSWER CHOICES ARE
timama [110]
From the last time i did it, i believe its B
3 0
3 years ago
What is the explicit rule for the sequence?
scZoUnD [109]
Hello, sorry this is a little late!

I believe the correct answer to your question would best be Option A.

I can confirm this is 100% correct!

Hope this helps and have a great rest of your day :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Four more than seven times a number is 12.” Write an equation that represents the statement. Then solve.
Leona [35]

7x + 4 = 12

7x = 12-4

7x = 8

x = 7/8

3 0
3 years ago
the beer at the electronic store was $81 before taxes the taxes is 7% what is the total of the price with tax
irga5000 [103]
Beer? at an electronic store? but srsly, 81*.07 is 5.67, total is 86.67
7 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP
    7·1 answer
  • It is known that 4 <br> PLS HELP
    5·2 answers
  • Emily has 300 books. if frank were to double the number of books that he now owns, he would still have fewer than Emily has
    7·2 answers
  • Table is semicircle of diameter 12 feet. What is the area usin pi = 3.14
    9·1 answer
  • Write the following number in scientific notation: 0.0008228<br><br><br> PLEASE HELP QUICK
    5·1 answer
  • IM SICK OF ALL THE FAKE LINKS! Can I get help?
    8·1 answer
  • Two friends shop for fresh fruit. Jackson buys a watermelon for ​$6.85 and 5 pounds of cherries. Tim buys a pineapple for ​$3.35
    15·1 answer
  • $19.92 for 2.4 pounds of walnuts what is the price per pound of walnuts
    8·1 answer
  • Examples of long division?
    13·1 answer
  • Need answer to question 19 please !!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!