1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
2 years ago
10

What’s the correct answer for this?

Mathematics
1 answer:
Nuetrik [128]2 years ago
7 0

Answer:

B and C

Step-by-step explanation:

The correct option are

B) a cross section of rectangular pyramid perpendicular to the base

C) a cross section of a rectangular prism that is parallel to it's base

You might be interested in
What is the y-intercept in the equation LaTeX: y=-3x+7y = − 3 x + 7?
poizon [28]
B answer is letter B
3 0
3 years ago
What is the answer to this help me please <br>​
liubo4ka [24]

Answer:

australia

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Find the total area of the net below. 5 points each please help. Thanks! and have good day!
Vinil7 [7]

Answer:

Sorry the screenshot is black but i would like to help if you can repost, it?

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
I really couldn't give a cra p if you don't answer because I already know nobody's going to answer that in case somebody answer
Anika [276]

Answer:

D, A, A, 130, 10

Step-by-step explanation:

99% sure these are correct pls mark brainliest

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x such that the data set has the given mean 98, 122, 106, 112, 106, x; mean 114
Licemer1 [7]

Answer:

140

Step-by-step explanation:

Mean=\frac{sum of datas}{number of data's}\\\\\frac{98+122+106+112+106+x}{6}=114\\\\\frac{544+x}{6}=114\\\\544+x=114*6\\\\544+x=684\\\\x=684-544\\\\x=140\\

6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 2/3 + 1/4<br>*please help*
    7·2 answers
  • In one city, customers must pay 6% on all items purchased. The video game controllers cost $18.50 each. If a customer purchases
    6·1 answer
  • 70 oz of dried cranberries costs $5.60 what is the cost per ounce
    14·1 answer
  • Which of the following comparisons is FALSE?
    8·1 answer
  • Can someone help me please i am so confused and its due today!!
    9·1 answer
  • the average length of string a and string d is 10x cm . the average length of string b and string c is 8x cm . the average lengt
    15·1 answer
  • If there are 36 students and the ratio of girls to boys 5:4 how many girls and boys would there be​
    5·1 answer
  • An equation is shown. x + 3 = 8.5 what is the solution to the equation
    12·2 answers
  • i have 44 followers and my friend has 4 dollars. Then count the mass of followers on all social media and the mass of money earn
    8·1 answer
  • Which number is greater . 84 or 9.3
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!