1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
topjm [15]
3 years ago
10

Graph y−5=43(x−5) help quick

Mathematics
2 answers:
Likurg_2 [28]3 years ago
8 0

Answer:

use desmos

Step-by-step explanation:

Jobisdone [24]3 years ago
3 0

Answer:

y=43x -210

Step-by-step explanation:

distibute and simplify

You might be interested in
A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?
Rainbow [258]
Unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The lasalle high school class raised funds for an end of the year cruise getaway the city gave them a special package for the po
lidiya [134]
Since we don't know how much students there is going to be, let's assume it's x. 367x+1500=16600. 16600-1500=15100. We have to isolate x by itself so 15100/367 which equals 41.14etc And round it to 41 since there can't be a decimal of a student. Hope this helped.
6 0
3 years ago
Bro pls help me I don’t understand
kirill [66]

Answer:

O= 90 because it is a right angle, 360 degrees (which is the whole circle) minus (50+90), equals 220.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I have 28 cubes. how many ten and ones i can make?
Alexandra [31]
2 tens, and 8 ones. I say this because 20 = 10 + 10 so, two tens. 8= 1+1+1+1+1+1+1+1 so, eight ones.
6 0
3 years ago
Find m&lt; A<br> inscribed angles and arcs
never [62]

Answer: 115 degrees

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Theories on dividing by "0". I think its infinity what about you?
    11·1 answer
  • Find the exact value of tan(pi/12) using the sum and difference formulas
    6·2 answers
  • A class is playing a game called “Guess my Number,” in which the number is an integer. The teacher gives these clues for the unk
    7·2 answers
  • Square root of 10.000 to the power of 4
    5·1 answer
  • HELP HELP HELP PLEASE
    7·2 answers
  • 7) Ten times the sum of -150 and a number yields -110.​
    6·2 answers
  • It takes 570 gallons of paint to
    6·1 answer
  • 2x + y + z = 9<br> -x-y +z = 1<br> 3x - y +z=9
    5·1 answer
  • I need help and please don’t lie about the answers! I’ll help you if you need any help on other stuff!
    6·1 answer
  • You are planning your week-end schedule. You can spend at most 8 hours playing video games and doing homework. You want to spend
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!