1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Grace [21]
2 years ago
7

Please help will give you branlist​

Mathematics
2 answers:
Oliga [24]2 years ago
8 0

Answer: The answer is B.

I hope this helps

Step-by-step explanation:

zysi [14]2 years ago
6 0
The answer is A, it’s a relation
You might be interested in
What is -(x - 8) simplified?
expeople1 [14]
You really can’t simply it but if u use disruptive property it would be -x - -8
5 0
2 years ago
A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?
cluponka [151]
.15 cents. You do the money divided by the ounces or weight.
6 0
2 years ago
Ations with the Distributive Property<br> Solve the equation.<br> -3(y + 5)= 15
AlekseyPX
Y=-3 it is the answer.
6 0
3 years ago
The box plots below show the lifespan, in months, of laptop batteries manufactured by four companies: box plot labeled Company A
denis-greek [22]
I think the answer would be D. Hope this helps!
7 0
3 years ago
Find the value of x​
Juli2301 [7.4K]

Answer: 7?

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Mitchell went into the candy store to buy some bubble gum. The gum costs $1.52 and has 8 pieces. What is the unit rate for a pie
    12·2 answers
  • What does this mean 3^4
    10·2 answers
  • 128 more than the product of v and 25 is the same as v
    12·1 answer
  • What is the value of x? <br>.20<br>.35<br>.60<br>.70 <br>​
    12·2 answers
  • GEOMETRY HELP :<br><br> VWX and NOP are similar. If mV = 44° and mP = 66°, what is<br> mW?
    9·1 answer
  • Please help what is the solution to the equation AX = B?
    9·2 answers
  • How many Perpendicular lines does an H have
    5·1 answer
  • Each bus for Philips Elementary School transports 40 students to school. There are 12 buses that transport students to school ea
    5·1 answer
  • How do you Divide decimals ?
    8·2 answers
  • Which expression is positive
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!