Answer:
250+500=750 , 268+524=792 so therefore 250+500 is the answer
Step-by-step explanation:
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
15/100=0.15
60*0.15=9
60-9=$52 after discount
Answer:
A.
Step-by-step explanation: