1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ket [755]
2 years ago
13

Hi there everyone! I'm Clara, how's everyone's day?

Mathematics
2 answers:
ipn [44]2 years ago
7 0

Answer: good, and I hope yours is too!

Step-by-step explanation: hopefully you're doing what's supposed to be done on the site, and I'm glad you're giving points just to know about others' day/night :D

KATRIN_1 [288]2 years ago
5 0

Answer: Great

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The following table shows the monthly charges for subscribing to the local newspaper.
Ostrovityanka [42]
D. independent -- Number of Months
dependent -- Total Cost

The dependent Variable depends on the independent variable so, as the number of months change, the total cost changes.
4 0
2 years ago
Using all the rest of my points on this all just here for points answers will be reported
Semenov [28]
So the volume of the cylinder = pi r^2 * h
Height = 4 feet tall
Radius = 1 foot
So just do pi * 1^2 * 4
3.14 x 1^2 x 4 = 12.56 cubic feet
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
4^6 X 4^3<br><br> 4^9<br> 4^18<br> 12^9<br> 64^9
ASHA 777 [7]

Answer:

4^9

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Graph Photo attached
Andreas93 [3]

p(green) =  \frac{no \: of \: green}{total \: } \\ p =  \frac{8}{40}   \times 100\% \\ p = 20\% \\
option 2
3 0
2 years ago
How do economics measure a nations standard of living
ohaa [14]
Yet there is a generally accepted measure for standard of living: average real gross domestic product (GDP) per capita. Let's break it down piece by piece: GDP measures annual economic output — the total value of new goods and services produced within a country's borders.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • The equation 2x2 – 5x = –12 is rewritten in the form of 2(x – p)2 + q = 0. what is the value of q?
    8·2 answers
  • John bought a used truck for $4,500. He made an agreement with the dealer to put $1,500 down and make payments of $350 for the n
    7·1 answer
  • (14 – 6) ÷ (6 – 2) _____ 4 • (10 – 8) – 2 • 2
    14·1 answer
  • Jenny can type 1,200 words in 15 minutes how many can she type in an hour
    7·2 answers
  • Jason has to finish the 40% of an art project that Has taken him a total of two hours so far if he continues to work at the same
    6·1 answer
  • Which ordered pairs are a solution to the equation:
    7·1 answer
  • The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
    6·1 answer
  • If the quadrilateral below is a trapezoid, find the missing measures.<br><br> PLEASE HELP
    14·1 answer
  • Click on the volume of this rectangular prism.
    6·2 answers
  • Perform the indicated operations.Express the answer in its lowest terms.
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!