1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mashutka [201]
3 years ago
14

Four out of 18 male student and

Mathematics
1 answer:
prisoha [69]3 years ago
4 0

Answer:

Male 2:9

Female 1:7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the greatest common factor of the terms in the following expression: 32rt – 12t.
velikii [3]
This is what I got use photo math

4 0
3 years ago
Which of the following statements demonstrates the associative property of multiplication?
Nata [24]
<span>associative property of multiplication

answer
</span><span>4 ∙ (3 ∙ 6) = (4 ∙ 3) ∙ 6 </span>
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is answer of the his questions show step<br><br>(8÷0.1+12×3)−2​
BARSIC [14]

Answer: I believe its 274

Step-by-step explanation: Divide 8 by 0.1 and add 12+1=13 then multiply 13 by 3 and subtract it

hope this helps

Chenn was here!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What’s the answer???(SOMEONE PLEASE HELP ME)
slava [35]

I think it's D. I will admit that I'm an educated guess.

8 0
3 years ago
Which pair of fractions shows a correct comparison? A.2/3 = 5/10 B.2/3 1/9 D.1/3 = 3/10 E.1/3 &gt; 5/6 F.1/3 &lt; 4/12
solong [7]
Hand drawn did is d do did d didn’t d didn’t f didn’t be c did d d due r. Rjrnrrjrnene e event ebeir Brie r r firndbejr. Turn d their evens. Did d didn’t r rut brief. Ruffin t t
6 0
3 years ago
Other questions:
  • When 6x² - 4x+3 is subtracted<br> from 3x²–2x+3, the result<br> is
    9·1 answer
  • What is the value of X ? A-17 B-26 C-39 D-41
    7·1 answer
  • A climbing gym charges $10 to climb each day. A pair of climbing shoes costs $84. It costs $169 to buy 6 days of climbing, one p
    13·1 answer
  • 168 ounces<br> 14 boxes<br><br> How much does the spaghetti in each box weigh? Find the unit rate.
    13·2 answers
  • I really need help please!!!!!
    5·1 answer
  • You have two rectangles, rectangle ABCD and EFGH. The length of AB is x meters. The length of CD is 12 meters. The length of EF
    6·1 answer
  • Answer please?? 50+40+10=
    6·2 answers
  • Show that x+1 is a factor of f(x)=2x^4-x^3-35x^2+16x+48 . Then factor f(x) completely
    11·1 answer
  • Solve the literal equation for x<br><br> s=2r+3x
    15·2 answers
  • Radius &amp; Diameter
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!