1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BaLLatris [955]
2 years ago
7

Please help:) i need a answer quickkk 10 pointsss

Mathematics
1 answer:
Lady_Fox [76]2 years ago
7 0

Answer:

simplify

Step-by-step explanation:

You might be interested in
write three ratios that are equivalent to the one given:the ratio of right of right-handed students to left-handed students is 1
laila [671]
The three ratios that is equal to 18:4 are

9 : 2 if you divide 18 and 4 by 2
36 : 8 if you multiply 18 and 4 by 2
54 : 12 if you multiply 18 and 4 by 3

Hope this helps!!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help a girl out pls!!!
MatroZZZ [7]

Answer: AA Similarity

Step-by-step explanation:

Since both shapes have two corresponding angles that are congruent, AA similarity is applied here.

3 0
2 years ago
What is the value of the expression?<br><br> 53/5+7/10−22/3
Vanyuwa [196]
119/30 or 3.96 or 3 29/30

Explanation:
First write all numerators above the least common denominator (in this case 30)


Then calculate the sum or difference
6 0
3 years ago
$32.00 for 10 cookies<br> Unit rate.
Nadya [2.5K]

Answer:

$32/10 = $3.2/cookie

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Annika is very popular and tends to get bigger tips. She worked 28 hours and made an average of $14.62 per hour in a month when
aev [14]
Umm where is the ‘chart bellow’?
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you write Four more than a number y divided by two is ten
    9·1 answer
  • Solve for x. 3(x + 2) = 12
    13·2 answers
  • 1. The triangle depicted by the drawing has an actual area of 36 square units. What is the scale of the drawing? (Note: Each squ
    7·1 answer
  • Your cellular phone plan costs $11 per month plus $.12 per minute of phone usage. You want to pay no more than $20 per month. Wh
    8·1 answer
  • From 1929 through the early 1930s, the prices of consumer goods actually decreased. Economists call this phenomenon deflation. T
    15·2 answers
  • (z^6/z)^2 QUICK ILL GIVE BRANLIEST
    6·1 answer
  • Michelle has fifteen more than two times as many pieces of candy as her sister. Which expression represents the number of pieces
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP OR ELSE ILL FAIL
    10·1 answer
  • 9 to the 4th power?<br><br> srh4uieeughi53thwkwsmlxwes
    13·1 answer
  • Problem above⬆️<br> (Pls explain thoroughly how you got your answer)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!