1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SOVA2 [1]
3 years ago
9

2.0 cm, 2.0cm how do I find the third measurment?

Mathematics
1 answer:
arsen [322]3 years ago
7 0

Answer:

post a clear picture plizz we will help it is blank

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
Digiron [165]

Answer:

Duh $6

Step-by-step explanation:

its simple math

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me with 10 and 11
Gelneren [198K]

Answer:

10. 2x+y

11. x^2-15x+3

Step-by-step explanation:

10. when u add 7x+3y and 4x+4y you will get 11x+7y. 13x+8y minus 11x+7y will be 2x+y

11. when u add 3x^2+7x+1 and x^2-x+1 u will get 4x^2+6x+2. 5x^2-9x+5 minus 4x^2+6x+2 will be x^2-15x+3

5 0
3 years ago
Question 4 i need help on!!
MrMuchimi

Answer:

C  20

Step-by-step explanation:

Set up equations:

Laguna's Truck Rentals

y = 2x + 20

Where x is the number of miles driven and y is the total price

<em>How did we get to this equation?</em>

Well, the company charges $2 for every mile driven. Therefore, by multiplying 2 and x, you will find the price paid per mile. The 20 (which represents $20) is the one-time payment you pay for simply using the service.

Salvatori's Truck Rentals

y = 3x

Where x is the number of miles driven and y is the total price

<em>How did we get to this equation?</em>

For this company, you only pay for how many miles you drive. There isn't a one-time payment like there is for Laguna's Truck Rentals. Therefore, you only need to multiply the price per mile ($3) by the number of miles driven (x).

Set the equations equal to each other:

2x + 20 = 3x

<em>Why would you do this?</em>

We need to set the equations equal to each other because we need to find the point at which the prices are the same. When two things are the same, they are equal. Therefore, we get rid of the y variable (which represents the total price) because we want to find the value of x when the equations are equal to one another.

Solve:

2x + 20 = 3x

Subtract 2x on both sides:

2x + 20 = 3x

-2x           -2x

20 = x

When x is equal to 20, or when the number of miles driven is 20, the total price of the Truck Rental services is the same.

Hope this helps :)

4 0
2 years ago
What numbers are 0.6 unit from 1.3 on a number line?
ruslelena [56]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

HOEP IT HELPS I TRY MY BEST

6 0
2 years ago
FILL IN THE BLANKS: PLEASE HELP ASAP
Inessa05 [86]
I'm not quite sure but I'd say 1 and 4.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Please Helpppppp
    9·1 answer
  • a. Do some research and find a city that has experienced population growth. Determine its population on January 1st of a certain
    6·1 answer
  • True/False: A graph of a trapezoid can have two pairs of adjacent sides that are congruent.
    5·1 answer
  • Find the slope and the y-intercept of the equation 4x+5y=-9
    15·1 answer
  • Simplify: 3x + 9 +2x-3
    15·2 answers
  • Pl help it for homwork
    5·1 answer
  • 11 take away 2 times minus 7 plus 4
    13·1 answer
  • Before the trip, Tyler read 24 pages of his Philadelphia guidebook in an hour. The guidebook is 84 pages long. If he continued t
    5·1 answer
  • PLZZZZ HELP!! D:
    11·1 answer
  • 42. Estimate: 48293-39​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!