Just do 10.5 × 50 and whatever answer you get label as grams
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer:
1/2
Step-by-step explanation:
1/2 of an answer is zero answer
Answer:
If you center the series at x=1

Where
is the error.
Step-by-step explanation:
From the information given we know that

(This comes from the chain rule )
(This comes from the chain rule and the product rule)
(This comes from the chain rule and the product rule)
If you center the series at x=1 then

Where
is the error.