1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
babunello [35]
2 years ago
11

1. temperature in region 12 rises up to 36 ​

Mathematics
1 answer:
Viktor [21]2 years ago
6 0
48 c ang tamang sa got diyan
You might be interested in
Find the value of x..........
likoan [24]

hey do you want to talk

4 0
2 years ago
Solve:3m-2(m-3)=1 please help
mixer [17]

Answer:

3m - 2(m - 3) = 1 \\ 3m - 2m - 6 = 1 \\ m - 6 = 1 \\ m = 1 + 6 \\ m = 7

<h3><u>PLEASE</u><u> MARK</u><u> ME</u><u> BRAINLIEST</u></h3>
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Goofy wants to buy white rice. The store has 4 different sizes of white rice bags: $2.00 for 1 pound, $4.25 for 2 pounds, $9.50
Tanzania [10]

Answer:

20 dollars for 12 pounds.

Step-by-step explanation:

This is a critically important question to know the answer to. It is used almost every day by good shoppers.

The trick is to get everything down to 1 pound.

$2.00

$2.00 per pound. The question is the answer.

$4.25

$4.25 / 2 pounds = $2.13 rounded.

$9.50

$9.50 / 5 = $1.90

$20

$20/12 = $1.67 rounded

8 0
2 years ago
The 1-inch diameter pizza bite for $1 or the 10 inch diameter pizza for $10
Fed [463]

Answer:

both same if we see. the one inch also costs l dollar wheras 10 dollar costs 10 inch. ok

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with this question pls help
Tatiana [17]

Answer:

b for top and c for botam

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Travis has decided to budget his spending money. He can spend no more than $143.15 every month. He has also decided to spend 5.2
    5·1 answer
  • What is the difference between 3/7 and 1/14
    13·1 answer
  • Which equation could be used to solve the following problem?
    13·1 answer
  • "Quick question.
    14·2 answers
  • Molly, Paige and Demi share 42 sweets in the ratio 3 : 2:1
    5·2 answers
  • Can you PLEASE HELP ME I need al of the answers PLEASE
    12·1 answer
  • If $30 is shared between Deidra and Matthew at a ratio of 2:3 when Deidra got $12 how much will Matthew get?? please help​
    12·1 answer
  • NEED HELP ASAP|!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    5·1 answer
  • Solve the question ~
    13·2 answers
  • Use long division method to solve &amp; following.<br> 5 on 8
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!