1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadya68 [22]
2 years ago
15

What is the rate of change of the contractor's total earnings in dollars with respect to the

Mathematics
1 answer:
cluponka [151]2 years ago
8 0

Answer: Your answer is A: 8.75 Per hours worked.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
For a fruit salad recipe, Jenna combined 3/8 cup of raisins, 7/8 cup of oranges and 3/4 cups of apples. How many cups of fruit a
mojhsa [17]
If you would like to know how many cups of fruits are in the salad, you can calculate this using the following steps:

3/8 cup of raisins + 7/8 cup of oranges + 3/4 cup of apples = 3/8 + 7/8 + 3/4 = 10/8 + 3/4 = 5/4 + 3/4 = 8/4 = 2 cups of fruits

The correct result would be 2 cups of fruits.
7 0
3 years ago
Linda rented a bike from Bruno's Bikes. They charged her $5 per hour, plus $12 fee. Linda paid less than $36. Write an inequalit
igor_vitrenko [27]

Answer:

5x+12=36

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Louisa cuts 7 peices of yarn.
defon

Answer:

i need more details

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
80000 times 60 plus 89
snow_lady [41]

Answer:

4,800,089

Step-by-step explanation:

You must multiply 80000 by 60 first, which an easy way to solve is multiply 8 by 6 and then add the amount of zeroes in both of those numbers so 48, and then 5 zeroes. So 4,800,000. Then you want to add 89.

3 0
3 years ago
Need help with this homework
Inessa05 [86]
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce

B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06

C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 4(ab)= (4a)b is an example of which property
    7·1 answer
  • What two integers is 70 between
    12·2 answers
  • Choose the best description for the real number 4 point 6 repeating.
    10·2 answers
  • What number is 3% of 100?
    10·1 answer
  • A producer plans an outdoor concert for the weekend. The cost of the concert is $8,000 which includes advertising, security, pri
    10·1 answer
  • For the following right triangle find the side length x round your answer to the nearest hundredth
    15·1 answer
  • I need the answer for "x" 5x - 4 + 2x = 3
    5·1 answer
  • 8 + 2(x - 6) + x <br> what is the answer to this equation
    8·2 answers
  • PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!
    10·2 answers
  • What is the missing numerator?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!