Answer:
B
Step-by-step explanation:
It lines up with the intersection of the two lines
Unit rate refers to how much the buyer paid per unit. Let’s do the math:
$2.52 for 4.5 pounds of potatoes
Divide $2.52 by 4.5
The shopper paid 56 cents per pound of potatoes.
Now $7.75 spent for 2.5 pounds of broccoli.
Divide $7.75 by 2.5.
The shopper paid $3.10 for each pound of broccoli.
Last $2.45 for 2.5 pounds of pears.
The shopper will spend 98 cents per pounds of pears.
Please vote my answer brainliest! Thanks.
Answer:
remainder = 290
Step-by-step explanation:

= 3x² + 11x + 57 + 
quotient = 3x² + 11x + 57 and remainder = 290
Answer:
i cant help that much but u can try using photomath
Answer:
Only the area the chapter to fit?