Answer:
Option B is the correct answer
Step-by-step explanation:
B. x2 + y2 = 25
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
The exterior angle of a triangle is equal to the sum of the other 2 oposite interior angles
therfor
95=4x-8+3x-18
95=7x-24
add 24 both sides
119=7x
divide both sides by 7
17=x
sub back
4x-8
4(17)-8
68-8
60=∠F
3x-16
3(17)-16
51-16
35=∠G
The answer is b I’m pretty sure
Answer:
kkkkkkkk
Step-by-step explanation: