Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Answer:
it's very simple..just see the image which I have sended you I have done it myself...hope you will understand
Step-by-step explanation:
please do follow me and keep asking me questions of maths and science I am quite good in them and don't forget to mark me as the brainliest answer✌✌
Answer:
swimming: 0,75h
biking: 1,6h
running: 1h
Step-by-step explanation:
Answer:
5
Step-by-step explanation:
5*5*5 = 125.. hope this helped you.. Have a nice day..